آخرین مطالب

بهترین ارائه دهندگان SIP سال ۲۰۲۳

ارائه دهندگان SIP Trunking بهترین ها را در اختیار شما قرار می دهند.ارائه دهندگان SIP می توانند برنامه های خود را برای ارائه خدمات SIP درجه یک سفارشی کنند.برنامه های تلفن VoIP عملکرد بهبود یافته است و توانایی حفظ سیستم تلفن فعلی(سنتی) در کنار خود را داراست.برخی از مزایای SIP عبارتند از افزایش قابلیت اطمینان (با پشتیبانی ارائه دهندگان SIP Trunk)، شناسه تماس گیرنده، تماس DID برای هر داخلی، تماس محلی و راه دور، E911 و .. .

SIP Trunking چه کاری انجام می دهد؟

SIP Trunking در ارتباط با PBX شما کار می کند تا راه حلی مقرون به صرفه برای تماس ایجاد کند.

برخی از شرکت هایی که هنوز از سیستم تلفنی قدیمی استفاده میکنند،نمیخواهند آن را از دست بدهند(کنار بگذارند)حتی اگر بخواهند از مزایای تلفن اینترنتی بهره ببرند. اگر شما یکی از این شرکت ها هستید، یک راه حل SIP Trunking می تواند به شما اجازه دهد هر دو را داشته باشید.

SIP مخفف عبارت Session Initiation Protocol است و به شما امکان می دهد تمام اتصالات داده و صوتی را در یک خط واحد بسته بندی کنید. متأسفانه یک SIP نمی تواند به تنهایی کار کند. برای لذت بردن از ویژگی ها و عملکردهای VoIP همچنان به IP PBX نیاز دارید. با SIP Trunking، می توانید بدون نیاز به از دست دادن مشتریانی که هنوز می خواهند از طریق تلفن ثابت صحبت کنند، اتصال VoIP را دریافت کنید.

سیپ ترانک

اینترنت جایگزین شبکه تلفن و داده

از نظر فنی، SIP به ترکیب داده ها و اتصالات صوتی در یک خط اشاره دارد. به جای استفاده از شبکه تلفن و شبکه داده، می توانید از اینترنت برای انتقال صدا و داده های خود استفاده کنید. SIP از PBX در محل شما (سیستم سوئیچینگ تلفنی که قبلاً دارید) برای مسیریابی تماس ها استفاده می کند. اما تفاوت قیمت ناشی از تثبیت اتصالات شما و افزایش کارایی است که به ارمغان می آورد.

به طور خلاصه، سیپ ترانک یک خط تلفن جهانی را به شما ارائه می دهد. این به شما امکان می دهد تا با تمام امکانات تکنولوژی مدرن VoIP ارتباط برقرار کنید. اما در عین حال، ترانک همچنین به شما این امکان را می دهد که با هرکس دیگری که هنوز ترجیح می دهد از طریق شبکه های تلفن سنتی ارتباط برقرار کند، در تماس باشید.

چگونه SIP Trunking می تواند به من کمک کند؟

SIP از ویژگی های PBX در یک خط استفاده می کند که تماس را آسان و بدون دردسر می کند.

آنچه شما واقعاً می خواهید پاسخ دهید این است: چرا من بهترین های هر دو جهان را نمی خواهم؟ برخی از شرکت ها ممکن است پس از درک هزینه های گزاف یک PSTN سنتی، قبلاً در یک سانترال IP داخلی سرمایه گذاری کرده باشند. با این حال، آنها ممکن است به طور کامل خود را از تلفن ثابت خود به اندازه ای که امیدوار بودند کنار نگذاشته باشند. بنابراین، حرکت منطقی بعدی برای کسب و کار آنها، اتصال PBX خود به اینترنت از طریق SIP خواهد بود.

در اینجا یک سناریوی دیگر وجود دارد: شما یک شرکت در حال رشد هستید که قبلاً از فرصت استفاده کرده و IP PBX خود را قرار داده اید. اما اکنون، شما شروع به جذب مشتریانی کرده‌اید که هنوز از تلفن ثابت سنتی استفاده می‌کنند، و نمی‌دانید چگونه به آنها کمک کنید تا به شما دسترسی پیدا کنند (حداقل، نه بدون در نظر گرفتن هزینه‌های وحشتناک بازگشت به PSTN).خبر خوب این است که یک سانترال IP واقعاً تمام چیزی است که برای استفاده از ترانکینگ  نیاز دارید و در عین حال از هزینه بالاتر تلفن ثابت قدیمی خودداری کنید.

کاهش هزینه سیپ

چرا SIP هزینه کمتری دارد؟

سیپ ترانک هزینه کمتری دارد زیرا به سخت افزار اضافی نیاز ندارید و فقط به ازای هر صندلی یا هر دقیقه پرداخت می کنید.

منابع فنی زیادی وجود دارد که توضیح می دهد که چرا ترانک SIP می تواند هزینه کمتری نسبت به ترانک ها و کابل های به کار رفته در PSTN (همچنین ترانکینگ PRI) داشته باشد. در زیر خلاصه ای سریع از آنچه که سیپ می تواند برای کسب و کار شما انجام دهد آورده شده است:

  • هزینه افزونه ها
  • پشتیبان گیری نیز ارزان تر است
  • افزایش ظرفیت
  • هزینه های نگهداری و نگهداری

به غیر از IP PBX چه چیز دیگری نیاز دارم؟

ترانک به یک اتصال پهن باند موجود و یک PBX موجود برای عملکرد صحیح نیاز دارد.

اگر قصد دارید از سیپ ترانک برای ادغام IP PBX فعلی و اتصالات خود به خطوط PSTN استفاده کنید، دانستن آنچه نیاز دارید مهم است. بهترین پاسخ واقعاً این است که به خود IP PBX نگاه کنید.

آیا پهنای باند شما به اندازه کافی خوب است؟

این احتمالاً اولین (و کاربردی ترین) سؤالی است که باید پرسید. اکثر مردم هنوز هم فکر می کنند که کیفیت پایین یک تماس یا یک کنفرانس ایراد از سیستم VoIP است. اما در واقعیت، پهنای باند شما نقش مهمی در کیفیت تماس‌های شما دارد (دقیقاً مانند سایر عملکردهای مبتنی بر اینترنت). شما می توانید روی بهترین IP PBX با SIP Trunking سرمایه گذاری کنید، اما اگر پهنای باند شما آن را کاهش ندهد، سرمایه خود را از دست می دهید. تست‌های سرعت را اجرا کنید (مانند تستی که در سایت ما وجود دارد) و سعی کنید دقیقاً مشخص کنید چه چیزی واقعاً از اتصال شما استفاده می‌کند. شاید برخی از سیاست ها را برای تحت کنترل نگه داشتن آن و اطمینان از وجود پهنای باند کافی برای سرویس VoIP خود در نظر بگیرید.

آیا به اقدامات امنیتی اضافی برای SIP Trunking نیاز دارید؟

بسیاری از ارائه دهندگان همیشه به شما می گویند که دارای امنیت درجه یک هستند. به همین دلیل است که باید به دقت به هر یک گوش دهید. راه‌های مختلفی که فروشندگان با راه‌حل‌هایشان از شما محافظت می‌کنند ممکن است مؤثر باشد. اما این بدان معنا نیست که روش‌های آن‌ها با نحوه اجرای شما سازگار است. برخی از آنها حتی ممکن است هزینه های اضافی را برای PSI Trunking متحمل شوند که ممکن است از آن اطلاعی نداشته باشید، بنابراین به نیازهای امنیتی و همچنین نیازهای ارتباطی خود بسیار توجه کنید.

سیپ ترانک چگونه کار میکند

برنامه شما برای رسیدگی به تماس های ورودی چیست؟

به یاد داشته باشید، قدرت SIP Trunking در ظرفیت آن نهفته است که علاوه بر تماس های شبکه VoIP، شما را برای تماس های PSTN باز نگه می دارد. اگر ساختار محکمی برای تماس های دریافتی ندارید، فایده ای ندارد. این فناوری می‌تواند این تماس‌ها را به راحتی هدایت و تبدیل کند، اما مدیریت آن‌ها هنوز به عهده شماست. چگونه می توانید آن را طوری انجام دهید که مشتریان همیشه از کمکی که درخواست می کنند بهره مند شوند؟ چند بار قبل از اینکه به شخص یا بخش مناسب متصل شوند، مسیریابی مجدد می شوند؟ اطمینان حاصل کنید که فناوری نه تنها برای کسب و کار شما، بلکه برای افرادی که به آنها خدمات می دهد نیز آسان است.