آخرین مطالب

تاثیر مرکز تماس در بیمارستان ها و مراکز درمانی

با توجه به اینکه کارکنان در سازمان‌ها ارتباط مستقیم با ارباب‌رجوع و مشتری دارند در مشتری‌مداری و تکریم ارباب‌رجوع نقش کارکنان سازمان‌ها و شرکت‌ها نقش مؤثری است. سازمان‌هایی که به دنبال مشتری‌مداری و افزایش رضایت ارباب‌رجوع هستند باید مهارت‌های ارتباطی مؤثر و همراه با ادب و احترام و نزاکت را در کارکنان خود نهادینه کنند. یکی از هدفهای اصلی هر سازمان ،جلب رضایت مشتریان و ارباب رجوع از طریق ارایه خدمات با کیفیت مطلوب است.در این مقاله به بررسی مرکز تلفن و تاثیر آن در مراکز درمانی و بیمارستان ها میپردازیم .

مرکز تماس چه مزایایی برای مراکز درمانی دارد؟

تمامی مراکز درمانی اعم از بیمارستان های دولتی و خصوصی،کلینیک های پوست و زیبایی،آزمایشگاه ها،مرکز مشاوره،مطب ها و … میتوانند از از مزایای مرکز تماس در جهت بهبود عملکرد و افزایش رضایت بیماران و ارباب رجوع استفاده کنند.راه های متعددی برای بهبهود مراکز درمانی توسط مرکز تلفن ویپ وجود دارد. زمانی که بیماران بتوانند به سرعت با ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی خود تماس بگیرند، احساس رضایت و آرامش بیشتری دارند. هر مجموعه درمانی و پزشکی در وهله ی اول نیازمند برقراری ارتباط مطمئن و پایدار با بیماران است که قابلیت های مرکز تماس این امکان را در اختیارش قرار می دهد.تعداد تماس بالا برای یک مرکز درمانی،نشان از میزان فعالیت خوب آن مرکز دارد.سوال اینجاست آیا تماس های زیاد را میتوانند پاسخگو باشند ؟!

مرکز تلفن چه خدماتی را برای این مراکز درمانی ارائه میکند؟

یک کال سنتر تماس‌ ها را مدیریت می‌ کند، ارتباطات را بهبود می‌بخشد و مهم تر از همه، تجربه بهتری برای بیمار ارائه می‌ دهد.علاوه بر موارد گفته شده به کمک برخی قابلیت های مرکز تماس مانند : یکپارچه سازی با CRM، می توانید به اطلاعات و سوابق بیماران دسترسی داشته باشید و متناسب با اطلاعات پرونده بیمار، از طریق تلفن او را راهنمایی کنید. از دیگر خدمات سیستم تلفن ویپ برای بیمارستان ها و مراکز درمانی می توان به پیجینگ و احضار کارمندان، سیستم مشاوره غیر حضوری، پیشنهادات و انتقادات، یادآوری زمان ویزیت و … اشاره کرد.

بهبهود عملکرد

بهبود تجربه بیماران به کمک مرکز تماس ویپ

زمانی که یک کارمند می تواند برای پاسخگویی به مسائل پزشکی در یک مطب، مانند قرار ملاقات، سؤالات صورت حساب و تغییرات برنامه، به مرکز تماس تکیه کند، زمان اضافی برای مدیریت بر بیماران حضوری در مطب را دارد.در نظر گرفتن همین مقدار زمان اضافه برای بیماران و کمک به آنها می تواند تاثیر بسیار مثبتی بر تجربه بیمار داشته باشد.

از طرف دیگر عدم نیاز به منتظر ماندن، سر و کار داشتن با منشی تلفن گویا و منو های خودکار، تصور اولیه ی بسیار خوبی به تماس گیرندگان می دهد. علاوه بر آن اپراتور ها با خوش آمد گویی و برخورد مناسب می توانند حس خوبی به بیمار منتقل کنند و همه ی این ها تجربه ی خوشایندی برای شخصی که با نگرانی با مرکز درمانی تماس گرفته است تا پاسخ سوالات خود را دریافت کند، به وجود می آورد.