آخرین مطالب

پرایوت نامبر چیست و فرق آن با no caller id

شاید زمانی که تلفن موبایل شما یا اطرافیان شما،زنگ میخورد بجای شماره تلفن،private number یا no caller id نمایش داده شود! در چنین حالتی این سوال پیش می آید،اینکه چه کسی است؟ از کدام نهاد تماس گرفته‌اند؟ آیا باید پاسخ بدهم یا خیر؟ آیا مخاطب حق ندارد که بداند چه کسی با او تماس گرفته است؟ این کار از نظر اخلاقی درست است؟ چه نهادهایی می‌توانند از پرایوت نامبر استفاده کنند؟ آیا نظارتی بر استفاده از شماره‌های خصوصی در کشور وجود دارد یا خیر؟

خطوط امن

چه کسی از شماره خصوصی استفاده می کند؟

ظاهرا برای دریافت شماره‌های ناشناس، بالاترین مقام دستگاهی که تقاضای شماره ناشناس دارد، یعنی وزارتخانه یا نهادهای نظامی و انتظامی با بالاترین مقام وزارت ارتباطات نامه‌نگاری کرده و در صورتی که نیاز به شماره ناشناس محرز شود و تشخیص دهند که نیاز به شماره‌هایی وجود دارد که شناخته نشوند، آن شماره را به اصطلاح پرایوت‌ می‌کنند. بنابراین بعید است که افراد شخصی و شرکت‌ها چنین شماره‌ای داشته باشند و حتما کسانی که ضرورت دارد شماره‌هایشان دیده نشود، دارای پرایوت نامبر خواهند بود.در گذشته افرادی که میخواستند شماره تلفن  خود را پنهان کنند،از طریق مخابرات اقدام به این کار میکردند که امروزه این کار صورت نمیگیرد.

خطوط خصوصی

* اگر قصد دارید در جهت مدیریت و سازماندهی سیستم تلفنی مجموعه کاریتان خط ثابت با امکانات مناسب را تهیه فرمایید، به بخش خط تلفن ابری مراجعه نمایید.

تفاوت no number با شماره خصوصی در چیست؟!

private number علاوه بر اینکه متعلق به برخی سازمان های امنیتی و وزارت خانه های کشور است، ممکن است مربوط به شماره های قدیمی هم باشد. در واقع در برخی شهر ها از جمله تهران، بعضی از شماره تلفن ها توسط مخابرات بروز رسانی نشده اند و به همین دلیل هنگام تماس با افراد عبارت شماره خصوصی روی تلفن انها مشاهده می شود.

اما no number در مواقعی نمایش داده می شود که فردی از طرف وزرات خانه خاصی با مجوز با شما تماس گرفته باشد.امروزه مخابرات بخاطر رعایت حقوق شهروندی در حال برخورد با افرادی است که به صورت شخصی از پرایوت نامبر استفاده میکنند. تنها افراد و سازمان هایی میتوانند به صورت قانونی از خطوط شخصی ناشناس استفاده کنند که شرایط شغلی حساسی داشته باشند و مجوز وزارت ارتباطات را کسب کرده باشند.