آخرین مطالب

هزینه دایورت تلفن ثابت روی موبایل را چه کسی می پردازد ؟

دایورت یا فوروارد تماس چیست؟ انتقال تماس ویژگی موجود در اکثر سیستم‌های تلفن سنتی و مجازی است که به شما امکان می‌دهد تماس ورودی را به شماره، داخلی یا دستگاه دیگری هدایت کنید.شاید در مکانی باشید که موبایل شما آنتن دهی نداشته باشد یا دارای چند گوشی تلفن همراه و سیمکارت هستید و میخواهید فقط از یک گوشی همراه در خارج از منزل استفاده نمایید! اینجاست که انتقال تماس به کار شما می آید،البته اگه بخواهید از آن استفاده نمایید.بیایید با انتقال تماس در تلفن هوشمند خود شروع کنیم.

نحوه استفاده از دایورت تماس در تلفن هوشمند

زیبایی استفاده از گوشی هوشمند خود به عنوان تلفن تجاری، بر خلاف تلفن رومیزی سنتی، این است که می توانید کسب و کار خود را در حال حرکت انجام دهید. می‌توانید با نگرانی از دست دادن هر تماس کاری مهم در حین انجام وظایف یا کار خداحافظی کنید.اما حتی با وجود این گوشی هوشمند که میتوانیم کسب و کار خود را در لحظه با آن چک کرد، از دست دادن یک تماس هنوز یک واقعیت ناراحت کننده است. به همین دلیل است که ارسال تماس هنوز هم می‌تواند مفید باشد، در حالی که خارج از منزل هستید و باید تماس‌ها را به روشی سازنده بی‌صدا کنید و یا اینکه در وسط یک جلسه  مهم با مشتری هستید یا بعدازظهر در حال استراحت و شاید هم نیاز به فاصله گرفتن به مدت کوتاهی از موبایل خود باشید.

هدایت تلفن ثابت به تلفن همراه

اگر قصد دارید تلفن ثابت منزل یا محل کار خود را روی تلفن همراهتان منتقل کنید، بایستی به مخابرات منطقه خود مراجعه نمایید و درخواست انتقال خط را ثبت کنید. بین ۲ تا ۳ روز زمان میبرد تا دایورت برای خط ثابت شما فعال شود.بعد از فعال شدن فوروارد تماس توسط مخابرات، با تلفن ثابت خود *۲۱* و سپس شماره تلفنی که میخواهید به آن منتقل شود را وارد کنید و در آخر # را بزنید. به عنوان مثال :  #۰۹۱۲۳۲۵۶۵۷۵*۲۱*

هزینه انتقال تماس

پس از انجام این کار، صدای تلفن ثابت شما تغییر میکند که در واقع نشان دهنده این است که انتاقل روی خط شما فعال شده است.اگر این کار را انجام دادید و تلفن ثابت به موبایلتان منتقل نشد، به این علت است که هنوز مخابرات آن را روی خط شما فعال نکرده است . پس بهتر است از مخابرات پیگیری کنید.با شماره گیری *۲۱* و شماره مقصد، تمامی تماس ها به موبایل شما انتقال می یابند. اما اگر میخواهید فقط زمانی که تلفن ثابت مشغول بود تماس دیگری به موبایتان هدایت شود بایستی کد *۶۱* و سپس شماره مورد نظر را وارد کنید و در نهایت کلید مربع را بفشارید.

به عنوان مثال: #۰۹۱۲۳۲۵۶۵۷۵*۶۱*

کد لغو دایورت تلفن ثابت

برای لغو این ویژگی روی تلفن ثابت کافیست کد #۲۱# شما شماره گیری فرمایید. فرقی نمیکند که تلفن ثابت روی ایرانسل منتقل شده باشد یا همراه اول. در هر صورت با وارد کردن این کد ،تلفن شما به حالت اول خود باز میگردد. اگر زمان اشغال بودن خط را فعال کرده اید، یعنی *۶۱* را زده اید برای لغو آن کد #۶۱# را بزنید تا انتقال حین اشغال بودن خط ثابت لغو شود.پس از وارد کردن کد مربوطه، صدای بوقی را می شنوید که نشان دهنده لغو آن است.

هزینه دایورت تلفن ثابت روی موبایل چقدر است ؟

هزینه هدایت خط ثابت روی موبایل بر اساس تعرفه مخابراتی خط ثابت محاسبه می شود. به طور کلی هزینه انتقال خط اول به خط دوم براساس تعرفه های خط اول حساب می شود، زیرا خط اول از این امکان استفاده کرده است.هزینه تماس داخل استانی دقیقه ای ۴۵ تومان، بین استانی دقیقه ای ۳۳۰ تومان و با اپراتور همراه دقیقه ای ۶۲۵ تومان است. با مراجعه به سایت مخابرات میتوانید قیمت به روز هر دقیقه مکالمه را مشاهده فرمایید. هزینه فوروارد تماس هم به همین صورت است.

دقت فرمایید که اگر تلفن ثابت خود را به شماره خارج از کشوری دایورت کنید، هزینه تماس و رومینگ به عهده خط ثابت است.

cost divert

هزینه تغییر مسیر تماس (انتقال)به عهده کیست؟

هزینه تغییر مسیر تماس به عهده خطی است که دایورت روی آن فعال شده است. به عنوان مثال اگر خط ثابت خود را به موبایل منتقل کرده باشید و شخصی به تلفن ثابت شما زنگ بزند، شما آن تماس را روی موبایلتان پاسخ میدهید. در چنین حالتی شخصی که با تلفن ثابت تماس گرفته، هزینه معمول خود را می پردازد. شما روی موبایل هزینه ای نمی پردازید و هزینه دایورت روی خط ثابت محاسبه خواهد شد؛‌زیرا خط ثابت شما از این امکان استفاده کرده و روی خط ثابت فعال شده است.

چه دلیلی برای هدایت تماس .جود دارد ؟

  1. تماس ها را از دست نخواهید داد.
  2. عدم وابستگی جغرافیایی(در هر مکانی باشید که آنتن داشته باشد، امکان دریافت تماس های دایورت شده را دارید)
  3. هزینه های مناسب در مقایسه با استفاده از این امکان
  4. امکان دایورت به اپراتور های مختلف

شما با استفاده از این ویژگی، هیچ تماسی را از دست نخواهید داد و در هر مکانی به راحتی میتوانید پاسخگوی تماس هایتان باشید.

اگر این مقاله پاسخگوی سوال شما نبود، در قسمت کامنت سوالات خود را برای ما ارسال کنید.در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهیم بود.